pimapen fiyatları
pimapen fiyatları

Pimapen | Pimapen Pencere Hesaplama

Pimapen |Pimapen Pencere Hesaplama

Yapılan bir pvc pencere fiyatı hesaplanırken mtül hesabı kullanılır. Bu hesap pvc pencere pencerelerin yapımında kullanılan birçok malzemenin büyüklüklerini hesaba katarak birden çok değişkenin göz önünde bulundurularak hesaplandığı sistemdir. pvc pencere hesaplamalarında profiller büyük rol oynar. Profil; pencerenin ya da kanatların her bir parçasına verilen isimdir. Eni ve boyu 1,5 metre olan pvc pencere pencerenin ne kadara mal olacağını hesaplayalım. pvc pencere pencere yapılırken kullanılan tüm profiller sayılır. İki kanatlı bir pencerede 3 dikey profil ve kanatlarda da 1’er tane olmak üzere toplamda 5 dikey profil bulunmaktadır.
5×1,5=7,5 mtül. (Toplam dikey profil)
Yatay profillerde ise pencerenin en altında ve en üstünde 1’er tane, kanatların alt ve üstlerinde 1’er tane olmak koşulu ile toplam 4 tanedir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta, pencerenin çerçevesinde bulunan yatay modüller, kanattaki yatay modüllerden daha uzundur. Çerçevenin yatay modülü 1,5 metre iken kanatların yatay modülü ise 0,65 metredir.
2×1,5=3 mtül (Çerçeve için yatay profil)
2×0.65=1,3 mtül (Kanatlar için yatay profil)
Yatay ve dikey profilleri toplayacak olursak;
7,5+3+1,3=11,8 mtül.
Eni ve boyu 1,5 metre olan pencere yapılırken toplamda 11,8 mtül kullanılır. Her pvc pencere pencere şirketinin belirlemiş olduğu mtül fiyatı vardır. Biz bu hesaplamada mtül fiyatını 15 TL olarak alalım. Yani toplam profil fiyatı 11,8×15=177 TL tutarındadır.
Birde bunlara ek olarak pvc pencere pencerelerin her bir kanadı için gerekli olan aksesuarların alınması gereklidir. Bunlar 20 TL civarında bir ücrete sahiptir ve her kanat için alınmalıdır. (Kanatlarda bulunan kol vb.) 1 kanatlı pvc pencere aksesuar ücreti 20 TL.
Camın büyüklüğünü ise pencerenin eni ile boyunu çarparak bulabiliyoruz. Yani 1,5×1,5=2,25 metrekare büyüklüğündedir ve cam tutarının bulunması için camın metrekare fiyatı ile çarpılması gerekir. Eğer camın metrekare fiyat 30 TL ise; 2,25×30=67,5 TL
Eğer pencere pervaz da olsun istiyorsanız, 1,5×4=6 metrekare. pvc pencere şirketinin metrekare başına aldığı pervaz ücretini 4 TL olarak hesaplarsak. 6×4=24 TL
177 TL Profil ücreti
20 TL Aksesuar ücreti
67,5 TL Cam ücreti
24 TL Pervaz ücreti
Toplam fiyat=288,5 TL

Çalışma kalitesine göre fiyatlar değişebilir. X-Firması  Bu Konuyla ilgili sizlere en uygun fiyatlarda en kaliteli çalışma güvencesi ile pvc pencere hizmeti sağlar.

pimapen fiyatları

Fiyat Teklifi İçin Formu Doldurunuz..!

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

pimapen fiyatları